Guardian 2 standaard knalapparaat

€348.70

Brengt vogels in verwarring met de reflecterende beweging.

- +
SKU: RE-ORE-09072 Categorie:

Brengt de vogels in verwarring met de reflecterende beweging.

Het Guardian-2 Standard knalapparaat is een van de meest bekende en betrouwbare mechanische vogelverjagers op de markt. Het apparaat werkt op propaan- of butaangas en veroorzaakt luide knallen om gewassen, boomgaarden en percelen effectief te beschermen tegen schade door vogels en wild. Dankzij een volledig mechanischewerking met een automatische piëzo-ontsteking heeft het systeem geen batterijen of stroomvoorziening nodig.

Eigenschappen
– Een enkel apparaat kan een oppervlakte van 3 tot 4 hectare effectief beschermen tegen ongewenste dieren.
– Het volume van de knal kan handmatig worden geregeld tussen de 80 en 120 decibel door de lengte van de uitschuifbare loop aan te passen. Een langere loop zorgt voor een luidere knal.
– Het ontstekingsmechanisme is elektronisch (piëzo), wat zorgt voor een betrouwbare vonk zonder dat er een accu of batterij aan te pas komt.
– De gehele metalen behuizing en constructie zijn thermisch verzinkt, waardoor het apparaat optimaal bestand is tegen alle weeromstandigheden (regen, zon en vorst).
– De tijd tussen de opeenvolgende knallen kan handmatig worden afgesteld (van circa elke minuut tot elke 30 minuten) via het gasregelventiel).

Productspecificaties
– Brandstof: Propaangas of butaangas (standaard gasfles).
– Geluidssterkte: 80 tot 120 dB (regelbaar).
– Afmetingen: Ongeveer 105cm lang, 20cm breed en 30cm hoog.
– Werking: Volledig mechanisch basistation (geleverd zonder gasfles).

Gebruiksaanwijzingen
– Haal het apparaat uit de verpakking en monteer de steunpoten en de uitschuifbare loop conform de handleiding. Stel de loop direct in op de gewenste lengte voor het geluidsvolume.
– Sluit de drukregelaar en de meegeleverde gasslang stevig aan op de gasfles en koppel deze aan de gasinlaat van het knalapparaat. Controleer alle koppelingen vooraf met een beetje zeepsop op eventuele gaslekkages.
– Open de kraan van de gasfles volledig. Gebruik de regelknop (frequentiegordel op de drukregelaar) om de gewenste tussentijd in te stellen. Richting de plus (+ / tegen de klok in) zorgt voor snellere opeenvolgende knallen. Het duurt even voordat de slang gevuld is voordat de eerste knal volgt.
– Vogels wennen aan herhalend geluid vanaf één vaste plek. Verplaats de Guardian-2 daarom elke 3 tot 4 dagen naar een ander deel van het perceel. Voor een optimaal resultaat combineert u het knalapparaat met visuele verschrikkers, zoals een roofvogelvlieger.

– Met een piekvolume tot 120 dB kan het apparaat direct gehoorschade veroorzaken. Draag altijd gehoorbescherming als u onderhoud pleegt of in de buurt van het apparaat bent wanneer het actief is.
– Gebruik de Guardian-2 nooit in afgesloten ruimtes, kassen of stallen vanwege het risico op gasophoping en extreme geluidsdruk.
– Plaats het knalapparaat op een vlakke, stabiele ondergrond vrij van droog gras, stro of andere licht ontvlambare materialen om brandgevaar bij de loopmonding te voorkomen.
– Stem het gebruik en de tijden af op eventuele omwonenden. Het wordt sterk aangeraden om het apparaat ’s nachts uit te schakelen. Eventueel kan er een optionele automatische Guardian 2 12V- of batterij-timer tussen worden geplaatst om het apparaat tussen zonsondergang en zonsopkomst automatisch te vergrendelen.

Gewicht 6.260 kg
EAN-code
Scroll naar boven